| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | $1.99-199.99 Piece |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | Up to 1,000 pcs/day |
This 12.3 inch bar type TFT LCD module features 1920x720 resolution, LVDS interface and normally black display mode. It supports 16.7M colors, 700 cd/m² typical brightness, 72% NTSC color gamut, 1100:1 typical contrast ratio and 88/88/88/88 typical viewing angle performance. With HC surface treatment, wide operating temperature range and long bar display structure, it is suitable for vehicle-mounted displays, industrial control panels, dashboard screens, smart terminals and embedded bar LCD applications. Customization is available for brightness, interface, touch panel, FPC structure, cover lens and other specifications based on different project requirements.
| Screen Size | 12.3 Inch |
|---|---|
| Resolution | 1920 × 720 |
| Module Dimensions | 307 × 125.5 mm |
| Active Area | 292.032 × 109.512 mm |
| Brightness | 700 cd/m² |
| Display Interface | LVDS / 50 Pin |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 Typ. |
| Operating Temperature | -30℃ to +85℃ |
| Storage Temperature | -40℃ to +90℃ |
| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | $1.99-199.99 Piece |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | Up to 1,000 pcs/day |
This 12.3 inch bar type TFT LCD module features 1920x720 resolution, LVDS interface and normally black display mode. It supports 16.7M colors, 700 cd/m² typical brightness, 72% NTSC color gamut, 1100:1 typical contrast ratio and 88/88/88/88 typical viewing angle performance. With HC surface treatment, wide operating temperature range and long bar display structure, it is suitable for vehicle-mounted displays, industrial control panels, dashboard screens, smart terminals and embedded bar LCD applications. Customization is available for brightness, interface, touch panel, FPC structure, cover lens and other specifications based on different project requirements.
| Screen Size | 12.3 Inch |
|---|---|
| Resolution | 1920 × 720 |
| Module Dimensions | 307 × 125.5 mm |
| Active Area | 292.032 × 109.512 mm |
| Brightness | 700 cd/m² |
| Display Interface | LVDS / 50 Pin |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 Typ. |
| Operating Temperature | -30℃ to +85℃ |
| Storage Temperature | -40℃ to +90℃ |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews