| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $2.18-2.99/pieces |
| Standard Packaging: | 10*10*5 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | Positive Monochrome OLED Module |
| Model No. | YOK0130MGB-J1 |
| Part No. | GME013WB-479 |
| Resolution | 128 × 64 Dots (1.3") |
| Driver IC | CH1116 |
| Connection Type | COG (Chip On Glass) |
| Interface Type | I2C (IIC, Serial Interface) |
| Pin Number & Function | 4PIN (1-VCC, 2-GND, 3-SCL, 4-SDA) |
| Operating Voltage (VCC) | 3.3~5V DC |
| Duty Cycle | 1/64 Duty |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +70℃ (Wide Temperature) |
| Storage Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Viewing Direction | All (Full Viewing Angle) |
| OLED Mode | Positive |
| Module Dimension | 35.5mm(L) × 32mm(W) × 11.3mm(T) Max |
| PCB Dimension | 35.5mm(L) × 32mm(W) |
| Viewing Area (V/A) | 31.42mm(L) × 16.7mm(W) |
| Active Area (A/A) | 29.42mm(L) × 14.7mm(W) |
| Dot Pitch | 0.23mm(L) × 0.23mm(W) |
| Dot Size | 0.21mm(L) × 0.21mm(W) |
| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $2.18-2.99/pieces |
| Standard Packaging: | 10*10*5 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | Positive Monochrome OLED Module |
| Model No. | YOK0130MGB-J1 |
| Part No. | GME013WB-479 |
| Resolution | 128 × 64 Dots (1.3") |
| Driver IC | CH1116 |
| Connection Type | COG (Chip On Glass) |
| Interface Type | I2C (IIC, Serial Interface) |
| Pin Number & Function | 4PIN (1-VCC, 2-GND, 3-SCL, 4-SDA) |
| Operating Voltage (VCC) | 3.3~5V DC |
| Duty Cycle | 1/64 Duty |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +70℃ (Wide Temperature) |
| Storage Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Viewing Direction | All (Full Viewing Angle) |
| OLED Mode | Positive |
| Module Dimension | 35.5mm(L) × 32mm(W) × 11.3mm(T) Max |
| PCB Dimension | 35.5mm(L) × 32mm(W) |
| Viewing Area (V/A) | 31.42mm(L) × 16.7mm(W) |
| Active Area (A/A) | 29.42mm(L) × 14.7mm(W) |
| Dot Pitch | 0.23mm(L) × 0.23mm(W) |
| Dot Size | 0.21mm(L) × 0.21mm(W) |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews