| MOQ: | 100 |
| Price: | $28-32.5/pieces(MPC5088) |
| Standard Packaging: | 21*15*6(cm)/300g |
| Delivery Period: | 30-45days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 50K/Month |
Note: The USB one-line-through function only supports Windows (7/8/10/11) systems and requires the installation of drivers.
Supports Windows(7/8/10/11)
Only need to configure the software for the first connection, and it can be plug-and-play afterwards.
The shell is made of integrated aluminum material and is integrally formed by CNC carving. The shell is round and has a texture, with meticulous carving.
The brightness is adjustable, and the last brightness setting is automatically maintained when the power is off, which is convenient for DIY.
| Name | Parameter |
|---|---|
| SKU | MPC5088 |
| Display Screen Type | IPS screen |
| Display Screen Size | 5 inches |
| Resolution | 1024x600 |
| Brightness | 500 |
| Frame rate | 25 FPS |
| Touch Type | No touch |
| Backlight Adjustment | Adjustable by buttons (using a SIM card pin is required) |
| Power Supply | Type-C(5V) |
| Overall Power | 2.1W |
| Effective Display Area (AA Area) | 108.0*63.8 (mm) |
| Module Size (Length x Width x Height) | 124.8*84.4*8.5 (mm) |
| Packaging Size (Length x Width x Height) | 150*140*37(mm) |
| Product Weight (Including Packaging) | 208 (g) |
| MOQ: | 100 |
| Price: | $28-32.5/pieces(MPC5088) |
| Standard Packaging: | 21*15*6(cm)/300g |
| Delivery Period: | 30-45days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 50K/Month |
Note: The USB one-line-through function only supports Windows (7/8/10/11) systems and requires the installation of drivers.
Supports Windows(7/8/10/11)
Only need to configure the software for the first connection, and it can be plug-and-play afterwards.
The shell is made of integrated aluminum material and is integrally formed by CNC carving. The shell is round and has a texture, with meticulous carving.
The brightness is adjustable, and the last brightness setting is automatically maintained when the power is off, which is convenient for DIY.
| Name | Parameter |
|---|---|
| SKU | MPC5088 |
| Display Screen Type | IPS screen |
| Display Screen Size | 5 inches |
| Resolution | 1024x600 |
| Brightness | 500 |
| Frame rate | 25 FPS |
| Touch Type | No touch |
| Backlight Adjustment | Adjustable by buttons (using a SIM card pin is required) |
| Power Supply | Type-C(5V) |
| Overall Power | 2.1W |
| Effective Display Area (AA Area) | 108.0*63.8 (mm) |
| Module Size (Length x Width x Height) | 124.8*84.4*8.5 (mm) |
| Packaging Size (Length x Width x Height) | 150*140*37(mm) |
| Product Weight (Including Packaging) | 208 (g) |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews