| MOQ: | 500 |
| Τιμή: | $9.8-12/pieces(MSP2834);$7.2-8.5/pieces(MSP2833) |
| standard packaging: | 16*15*6(cm)/47g |
| Delivery period: | 30-45 ημέρες |
| Μέθοδος πληρωμής: | T/T |
| Supply Capacity: | 50 χιλιάδες/μήνα |
Το YBC028EGS-Q2 είναι μια μονάδα οθόνης LCD SPI υψηλής απόδοσης 2,8 ιντσών που διαθέτει ανάλυση 240×320 και διεπαφή SPI για ενσωματωμένες εφαρμογές με χωρητική οθόνη αφής.
Τα MSP2833 και MSP2834 είναι δύο μονάδες έγχρωμης οθόνης LCD IPS 2,8 ιντσών, με το MSP2833 χωρίς οθόνη αφής και το MSP2834 με χωρητική οθόνη αφής. Η μονάδα οθόνης υιοθετεί διεπαφή SPI 4 καλωδίων, η οποία απαιτεί μόνο 5 IOs για την επίτευξη απεικόνισης. Η τυπική ανάλυση ορισμού 240×320 μπορεί να εφαρμοστεί σε διάφορα προϊόντα που απαιτούν λειτουργία απεικόνισης οθόνης.
| Προδιαγραφή | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Μέγεθος | 2,8 ίντσες |
| Κωδικός προϊόντος | MSP2833 (Χωρίς αφή); MSP2834 (Με χωρητική αφή) |
| Ανάλυση | 240×320 κουκκίδες |
| Διεπαφή μονάδας | Διεπαφή SPI 4 καλωδίων |
| Χρώμα απεικόνισης | 262K |
| Ενεργή περιοχή | 43,20(Π)×57,60(Υ) mm |
| Διαστάσεις | Χωρίς οθόνη αφής: 50,0(Π)×86,0(Υ)×12,78(Β) mm (συμπεριλαμβανομένου του ακροδέκτη) Με οθόνη αφής: 50,0(Π)×86,0(Υ)×14,28(Β) mm (συμπεριλαμβανομένου του ακροδέκτη) |
| Γωνία θέασης | ΟΛΟΙ 0'CLOCK |
| Τάση τροφοδοσίας VCC | 5V |
| Φωτεινότητα | 230 Cd/m² (χωρίς αφή); 190 Cd/m² (με αφή) |
| Οδηγός πάνελ IC | ILI9341V |
| Τύπος οθόνης αφής | Χωρητική οθόνη αφής |
| Οδηγός IC | FT6336G |
| Κατανάλωση ενέργειας | 0,4W |
| Διεπαφή | Υποδοχή ακροδέκτη 14P 2,54mm και υποδοχή FPC 0,5mm |
| Τάση θύρας λογικού IO | 5V (TTL) |
| Βάρος | Χωρίς αφή: 39g / Με αφή: 47g |
| Αριθμός | Ετικέτα ακροδέκτη | Περιγραφή |
|---|---|---|
| 1 | VCC | Θετικός πόλος τροφοδοσίας |
| 2 | GND | Γείωση τροφοδοσίας |
| 3 | LCD_CS | Σήμα ελέγχου επιλογής LCD, Ενεργό σε χαμηλό επίπεδο |
| 4 | LCD_RST | Σήμα ελέγχου επαναφοράς LCD, Επαναφορά σε χαμηλό επίπεδο |
| 5 | LCD_RS | Σήμα ελέγχου επιλογής εντολής/δεδομένων LCD Υψηλό επίπεδο: δεδομένα, χαμηλό επίπεδο: εντολή |
| 6 | SDI(MOSI) | Σήμα δεδομένων εγγραφής διαύλου SPI (κάρτα SD και οθόνη LCD χρησιμοποιούνται μαζί) |
| 7 | SCK | Σήμα ρολογιού διαύλου SPI (κάρτα SD και οθόνη LCD χρησιμοποιούνται μαζί) |
| 8 | LED | Σήμα ελέγχου οπίσθιου φωτισμού LCD (Εάν χρειάζεστε έλεγχο, συνδέστε τους ακροδέκτες. Εάν δεν χρειάζεστε έλεγχο, μπορείτε να τον παραλείψετε) |
| 9 | SDO(MISO) | Σήμα δεδομένων ανάγνωσης διαύλου SPI (κάρτα SD και οθόνη LCD χρησιμοποιούνται μαζί) |
| 10 | CTP_SCL | Σήμα ρολογιού διαύλου IIC χωρητικής οθόνης αφής (οι μονάδες χωρίς οθόνες αφής δεν χρειάζεται να συνδεθούν) |
| 11 | CTP_RST | Σήμα ελέγχου επαναφοράς χωρητικής οθόνης αφής, επαναφορά σε χαμηλό επίπεδο (οι μονάδες χωρίς οθόνες αφής δεν χρειάζεται να συνδεθούν) |
| 12 | CTP_SDA | Σήμα δεδομένων διαύλου IIC χωρητικής οθόνης αφής (οι μονάδες χωρίς οθόνες αφής δεν χρειάζεται να συνδεθούν) |
| 13 | CTP_INT | Σήμα διακοπής αφής διαύλου IIC χωρητικής οθόνης αφής, κατά τη δημιουργία αφής, εισάγετε χαμηλό επίπεδο στον κύριο ελεγκτή (οι μονάδες χωρίς οθόνες αφής δεν χρειάζεται να συνδεθούν) |
| 14 | SD_CS | Σήμα ελέγχου επιλογής κάρτας SD, Ενεργό σε χαμηλό επίπεδο (χωρίς λειτουργία κάρτας SD, μπορεί να αποσυνδεθεί) |
| MOQ: | 500 |
| Τιμή: | $9.8-12/pieces(MSP2834);$7.2-8.5/pieces(MSP2833) |
| standard packaging: | 16*15*6(cm)/47g |
| Delivery period: | 30-45 ημέρες |
| Μέθοδος πληρωμής: | T/T |
| Supply Capacity: | 50 χιλιάδες/μήνα |
Το YBC028EGS-Q2 είναι μια μονάδα οθόνης LCD SPI υψηλής απόδοσης 2,8 ιντσών που διαθέτει ανάλυση 240×320 και διεπαφή SPI για ενσωματωμένες εφαρμογές με χωρητική οθόνη αφής.
Τα MSP2833 και MSP2834 είναι δύο μονάδες έγχρωμης οθόνης LCD IPS 2,8 ιντσών, με το MSP2833 χωρίς οθόνη αφής και το MSP2834 με χωρητική οθόνη αφής. Η μονάδα οθόνης υιοθετεί διεπαφή SPI 4 καλωδίων, η οποία απαιτεί μόνο 5 IOs για την επίτευξη απεικόνισης. Η τυπική ανάλυση ορισμού 240×320 μπορεί να εφαρμοστεί σε διάφορα προϊόντα που απαιτούν λειτουργία απεικόνισης οθόνης.
| Προδιαγραφή | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Μέγεθος | 2,8 ίντσες |
| Κωδικός προϊόντος | MSP2833 (Χωρίς αφή); MSP2834 (Με χωρητική αφή) |
| Ανάλυση | 240×320 κουκκίδες |
| Διεπαφή μονάδας | Διεπαφή SPI 4 καλωδίων |
| Χρώμα απεικόνισης | 262K |
| Ενεργή περιοχή | 43,20(Π)×57,60(Υ) mm |
| Διαστάσεις | Χωρίς οθόνη αφής: 50,0(Π)×86,0(Υ)×12,78(Β) mm (συμπεριλαμβανομένου του ακροδέκτη) Με οθόνη αφής: 50,0(Π)×86,0(Υ)×14,28(Β) mm (συμπεριλαμβανομένου του ακροδέκτη) |
| Γωνία θέασης | ΟΛΟΙ 0'CLOCK |
| Τάση τροφοδοσίας VCC | 5V |
| Φωτεινότητα | 230 Cd/m² (χωρίς αφή); 190 Cd/m² (με αφή) |
| Οδηγός πάνελ IC | ILI9341V |
| Τύπος οθόνης αφής | Χωρητική οθόνη αφής |
| Οδηγός IC | FT6336G |
| Κατανάλωση ενέργειας | 0,4W |
| Διεπαφή | Υποδοχή ακροδέκτη 14P 2,54mm και υποδοχή FPC 0,5mm |
| Τάση θύρας λογικού IO | 5V (TTL) |
| Βάρος | Χωρίς αφή: 39g / Με αφή: 47g |
| Αριθμός | Ετικέτα ακροδέκτη | Περιγραφή |
|---|---|---|
| 1 | VCC | Θετικός πόλος τροφοδοσίας |
| 2 | GND | Γείωση τροφοδοσίας |
| 3 | LCD_CS | Σήμα ελέγχου επιλογής LCD, Ενεργό σε χαμηλό επίπεδο |
| 4 | LCD_RST | Σήμα ελέγχου επαναφοράς LCD, Επαναφορά σε χαμηλό επίπεδο |
| 5 | LCD_RS | Σήμα ελέγχου επιλογής εντολής/δεδομένων LCD Υψηλό επίπεδο: δεδομένα, χαμηλό επίπεδο: εντολή |
| 6 | SDI(MOSI) | Σήμα δεδομένων εγγραφής διαύλου SPI (κάρτα SD και οθόνη LCD χρησιμοποιούνται μαζί) |
| 7 | SCK | Σήμα ρολογιού διαύλου SPI (κάρτα SD και οθόνη LCD χρησιμοποιούνται μαζί) |
| 8 | LED | Σήμα ελέγχου οπίσθιου φωτισμού LCD (Εάν χρειάζεστε έλεγχο, συνδέστε τους ακροδέκτες. Εάν δεν χρειάζεστε έλεγχο, μπορείτε να τον παραλείψετε) |
| 9 | SDO(MISO) | Σήμα δεδομένων ανάγνωσης διαύλου SPI (κάρτα SD και οθόνη LCD χρησιμοποιούνται μαζί) |
| 10 | CTP_SCL | Σήμα ρολογιού διαύλου IIC χωρητικής οθόνης αφής (οι μονάδες χωρίς οθόνες αφής δεν χρειάζεται να συνδεθούν) |
| 11 | CTP_RST | Σήμα ελέγχου επαναφοράς χωρητικής οθόνης αφής, επαναφορά σε χαμηλό επίπεδο (οι μονάδες χωρίς οθόνες αφής δεν χρειάζεται να συνδεθούν) |
| 12 | CTP_SDA | Σήμα δεδομένων διαύλου IIC χωρητικής οθόνης αφής (οι μονάδες χωρίς οθόνες αφής δεν χρειάζεται να συνδεθούν) |
| 13 | CTP_INT | Σήμα διακοπής αφής διαύλου IIC χωρητικής οθόνης αφής, κατά τη δημιουργία αφής, εισάγετε χαμηλό επίπεδο στον κύριο ελεγκτή (οι μονάδες χωρίς οθόνες αφής δεν χρειάζεται να συνδεθούν) |
| 14 | SD_CS | Σήμα ελέγχου επιλογής κάρτας SD, Ενεργό σε χαμηλό επίπεδο (χωρίς λειτουργία κάρτας SD, μπορεί να αποσυνδεθεί) |
Συνολική αξιολόγηση
Εικόνα βαθμολόγησης
Ακολουθεί η κατανομή όλων των αξιολογήσεωνΌλες οι κριτικές