| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $3.66-3.99/pieces |
| Standard Packaging: | 10*10*5 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | Monochrome COB Character LCD Module (STN, Transmissive) |
| Model No. | YMC1604SB-X01 |
| Part No. | 1604A |
| Display Format | 16(characters) × 4(lines) |
| Dots | 16*04 |
| Controller IC | ST7066 / AIP31066 |
| Connection Type | COB (Chip On Board) |
| Interface Type | IIC (I2C) |
| Module Dimension | 87.0mm(W) × 60.0mm(H) × 12.9mm(T) |
| LCD AA (Viewing Area) | 55.40mm(W) × 15.74mm(H) |
| Iron Frame (W) | 62.00mm |
| PCB Dimension | 87.00mm(W) × 60.00mm(H) |
| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $3.66-3.99/pieces |
| Standard Packaging: | 10*10*5 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | Monochrome COB Character LCD Module (STN, Transmissive) |
| Model No. | YMC1604SB-X01 |
| Part No. | 1604A |
| Display Format | 16(characters) × 4(lines) |
| Dots | 16*04 |
| Controller IC | ST7066 / AIP31066 |
| Connection Type | COB (Chip On Board) |
| Interface Type | IIC (I2C) |
| Module Dimension | 87.0mm(W) × 60.0mm(H) × 12.9mm(T) |
| LCD AA (Viewing Area) | 55.40mm(W) × 15.74mm(H) |
| Iron Frame (W) | 62.00mm |
| PCB Dimension | 87.00mm(W) × 60.00mm(H) |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews