| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $4.68-5.99/pieces |
| Standard Packaging: | 25*15*5 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | Monochrome COB Dot Matrix LCD Module (STN/Blue, Negative, Transmissive) |
| Part Number | YMG12864SB-X10 |
| Display Format | 128(Dots) * 64(Dots) |
| Driver IC | SBN0064 + SBN6400 |
| Interface Type | 20-pin Parallel Interface (J1/J2) |
| Logic Supply Voltage | 5.0V DC (Typ.) |
| LCD Driving Voltage | 9.3V DC (Typ.) |
| Driving Method | 1/64 Duty, 1/9 Bias |
| Operating Temperature | -20℃ ~ +70℃ |
| Storage Temperature | -30℃ ~ +80℃ |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Backlight Type | White LED Backlight, Vf=2.8~3.2V, If=45mA |
| Module Dimension (PCB) | 93.00mm(W) * 70.00mm(H) * 1.60mm(T) |
| Compliance | RoHS |
| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $4.68-5.99/pieces |
| Standard Packaging: | 25*15*5 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | Monochrome COB Dot Matrix LCD Module (STN/Blue, Negative, Transmissive) |
| Part Number | YMG12864SB-X10 |
| Display Format | 128(Dots) * 64(Dots) |
| Driver IC | SBN0064 + SBN6400 |
| Interface Type | 20-pin Parallel Interface (J1/J2) |
| Logic Supply Voltage | 5.0V DC (Typ.) |
| LCD Driving Voltage | 9.3V DC (Typ.) |
| Driving Method | 1/64 Duty, 1/9 Bias |
| Operating Temperature | -20℃ ~ +70℃ |
| Storage Temperature | -30℃ ~ +80℃ |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Backlight Type | White LED Backlight, Vf=2.8~3.2V, If=45mA |
| Module Dimension (PCB) | 93.00mm(W) * 70.00mm(H) * 1.60mm(T) |
| Compliance | RoHS |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews