| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $7.12-7.79/pieces |
| Standard Packaging: | 25*20*5 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | Monochrome COB Character LCD Module (FSTN, Positive, Transflective) |
| Part Number | YMC4004FB-X02 |
| Display Format | 40(characters) * 4(line) |
| Driver IC | ST7066U + ST7065 |
| Connection Type | COB (Chip On Board) |
| Interface Type | 18-pin Parallel Interface |
| Logic Supply Voltage | 5.0V DC (Typ.) |
| Operating Temperature | -20℃ ~ +70℃ |
| Storage Temperature | -30℃ ~ +80℃ |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Backlight Type | White Side Backlight, 3.0V±0.2V, 45*2mA |
| Module Dimension | 190.00mm(W) * 54.24mm(H) * 1.60mm(T) |
| Compliance | RoHS |
| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $7.12-7.79/pieces |
| Standard Packaging: | 25*20*5 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | Monochrome COB Character LCD Module (FSTN, Positive, Transflective) |
| Part Number | YMC4004FB-X02 |
| Display Format | 40(characters) * 4(line) |
| Driver IC | ST7066U + ST7065 |
| Connection Type | COB (Chip On Board) |
| Interface Type | 18-pin Parallel Interface |
| Logic Supply Voltage | 5.0V DC (Typ.) |
| Operating Temperature | -20℃ ~ +70℃ |
| Storage Temperature | -30℃ ~ +80℃ |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Backlight Type | White Side Backlight, 3.0V±0.2V, 45*2mA |
| Module Dimension | 190.00mm(W) * 54.24mm(H) * 1.60mm(T) |
| Compliance | RoHS |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews