| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $5.1-6.68/pieces |
| Standard Packaging: | 25*15*5 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | Monochrome COB Dot Matrix LCD Module (STN/Blue, Negative, Transmissive) |
|---|---|
| Part Number | YMG12864SB-X10 |
| Display Format | 128(Dots) * 64(Dots) |
| Display Driver IC | SBN0064 / SBN6400 |
| Interface Type | 20-pin Parallel Interface |
| Logic Supply Voltage (VDD) | 5.0V DC (Typ.) |
| LCD Driving Voltage (VLCD) | 9.3V DC (Typ.) |
| Driving Method | 1/64 Duty, 1/9 BIAS |
| Operating Temperature | -20℃ ~ +70℃ |
| Storage Temperature | -30℃ ~ +80℃ |
| Viewing Direction | 6:00 (6 O'clock) |
| Backlight Type | White LED, Vf=2.8~3.2V, If=45mA (3 Diodes) |
| Outline Dimension | 93.00mm(W) * 70.00mm(H) * 13.00mm(T) MAX |
| Bezel Size | 87.00mm(W) * 53.20mm(H) |
| Viewing Area (VA) | 70.90mm(W) * 38.90mm(H) |
| Active Area (AA) | 66.52mm(W) * 33.24mm(H) |
| Mounting Hole Size | 88.00mm(W) * 65.00mm(H), 4*φ3.00mm |
| PCB Thickness | 1.60mm |
| Pin Pitch | P2.54mm (20 pins) |
| Unspecified Tolerance | ±0.20mm |
| Compliance | RoHS Request |
| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $5.1-6.68/pieces |
| Standard Packaging: | 25*15*5 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | Monochrome COB Dot Matrix LCD Module (STN/Blue, Negative, Transmissive) |
|---|---|
| Part Number | YMG12864SB-X10 |
| Display Format | 128(Dots) * 64(Dots) |
| Display Driver IC | SBN0064 / SBN6400 |
| Interface Type | 20-pin Parallel Interface |
| Logic Supply Voltage (VDD) | 5.0V DC (Typ.) |
| LCD Driving Voltage (VLCD) | 9.3V DC (Typ.) |
| Driving Method | 1/64 Duty, 1/9 BIAS |
| Operating Temperature | -20℃ ~ +70℃ |
| Storage Temperature | -30℃ ~ +80℃ |
| Viewing Direction | 6:00 (6 O'clock) |
| Backlight Type | White LED, Vf=2.8~3.2V, If=45mA (3 Diodes) |
| Outline Dimension | 93.00mm(W) * 70.00mm(H) * 13.00mm(T) MAX |
| Bezel Size | 87.00mm(W) * 53.20mm(H) |
| Viewing Area (VA) | 70.90mm(W) * 38.90mm(H) |
| Active Area (AA) | 66.52mm(W) * 33.24mm(H) |
| Mounting Hole Size | 88.00mm(W) * 65.00mm(H), 4*φ3.00mm |
| PCB Thickness | 1.60mm |
| Pin Pitch | P2.54mm (20 pins) |
| Unspecified Tolerance | ±0.20mm |
| Compliance | RoHS Request |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews