| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | $1.99-199.99 Piece |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | Up to 1,000 pcs/day |
This BOE GV101WXM-NN0 10.1 inch TFT LCD display module features 1280x800 WXGA resolution, LVDS 40 pin interface and normally black display mode. It supports 16.7M colors, 500 cd/m² center luminance, 1000:1 typical contrast ratio and 80/80/80/80 typical viewing angle performance. With 6S6P LED backlight structure, slim module thickness and wide operating temperature range, it is suitable for industrial control systems, embedded terminals, smart equipment and compact display applications. Customization is available for brightness, interface, touch panel, FPC structure, cover lens and other specifications based on different project requirements.
| Screen Size | 10.1 Inch |
|---|---|
| Resolution | 1280 × 800 |
| Module Size | 228.3 × 149.05 × 2.62 mm |
| Active Area | 216.96 × 135.6 mm |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Display Interface | LVDS / 40 Pin |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 Typ. |
| Operating Temperature | -20℃ to +70℃ |
| Storage Temperature | -30℃ to +80℃ |
| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | $1.99-199.99 Piece |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | Up to 1,000 pcs/day |
This BOE GV101WXM-NN0 10.1 inch TFT LCD display module features 1280x800 WXGA resolution, LVDS 40 pin interface and normally black display mode. It supports 16.7M colors, 500 cd/m² center luminance, 1000:1 typical contrast ratio and 80/80/80/80 typical viewing angle performance. With 6S6P LED backlight structure, slim module thickness and wide operating temperature range, it is suitable for industrial control systems, embedded terminals, smart equipment and compact display applications. Customization is available for brightness, interface, touch panel, FPC structure, cover lens and other specifications based on different project requirements.
| Screen Size | 10.1 Inch |
|---|---|
| Resolution | 1280 × 800 |
| Module Size | 228.3 × 149.05 × 2.62 mm |
| Active Area | 216.96 × 135.6 mm |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Display Interface | LVDS / 40 Pin |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 Typ. |
| Operating Temperature | -20℃ to +70℃ |
| Storage Temperature | -30℃ to +80℃ |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews