| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | $1.99-199.99 Piece |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | Up to 1,000 pcs/day |
This BOE NV173FHM-N6K 17.3 inch TFT LCD panel features 1920x1080 Full HD resolution, eDP 1.2 interface and normally black display mode. It supports 16.7M colors, 72% NTSC color gamut, 300 cd/m² typical brightness, 1200:1 typical contrast ratio and 85/85/85/85 typical viewing angle performance. With anti-glare surface treatment, 3H surface hardness, built-in LED driver and slim notebook panel structure, it is suitable for laptop screen replacement, notebook repair, portable computer display and customized eDP display applications.
| Screen Size | 17.3 Inch |
|---|---|
| Resolution | 1920 × 1080 |
| Module Dimensions | 389.888 × 227.012 × 3.5 mm Max |
| Active Area | 381.888 × 214.812 mm |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Display Interface | eDP / 30 Pin |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 Typ. |
| Operating Temperature | 0℃ to +50℃ |
| Storage Temperature | -20℃ to +60℃ |
| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | $1.99-199.99 Piece |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | Up to 1,000 pcs/day |
This BOE NV173FHM-N6K 17.3 inch TFT LCD panel features 1920x1080 Full HD resolution, eDP 1.2 interface and normally black display mode. It supports 16.7M colors, 72% NTSC color gamut, 300 cd/m² typical brightness, 1200:1 typical contrast ratio and 85/85/85/85 typical viewing angle performance. With anti-glare surface treatment, 3H surface hardness, built-in LED driver and slim notebook panel structure, it is suitable for laptop screen replacement, notebook repair, portable computer display and customized eDP display applications.
| Screen Size | 17.3 Inch |
|---|---|
| Resolution | 1920 × 1080 |
| Module Dimensions | 389.888 × 227.012 × 3.5 mm Max |
| Active Area | 381.888 × 214.812 mm |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Display Interface | eDP / 30 Pin |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 Typ. |
| Operating Temperature | 0℃ to +50℃ |
| Storage Temperature | -20℃ to +60℃ |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews