| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $3.47-4.99/pieces |
| Standard Packaging: | 15*15*8 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | 1.3 Inch Round a-Si TFT LCD Module |
|---|---|
| Module Number | YXR22-13 |
| LCD Type | 1.3 inch |
| Resolution | 240(RGB) * 240 Pixels |
| Technology Type | a-Si TFT |
| Pixel Configuration | R.G.B. Vertical Stripe |
| Display Mode | Transmissive / Normally Black |
| Viewing Direction | ALL VIEW |
| Driver IC | GC9A01 |
| Interface | 4SPI Interface (ZIF-0.5 PITCH 16PIN connector) |
| Number of Color | 262K |
| LCD Driver Voltage | 11V ±0.3V |
| Backlight Type | White LED |
| Operating Temperature | -20℃ ~ +70℃ |
| Storage Temperature | -30℃ ~ +80℃ |
| Outline Dimension | 35.60 * 38.10 * 1.64 mm (W * H * T) |
| Active Area (AA) | 32.4 * 32.4 mm |
| With / Without Touch screen | Without (optional touch version available) |
| Match Connector Type | ZIF-0.5 PITCH 16PIN |
| Weight (g) | TBD |
| Compliance | RoHS HSF |
| Unspecified Tolerances | ±0.20mm |
| All Radii (Without Dimension) | R0.3mm |
| All Draft Angles | 1.5° |
| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $3.47-4.99/pieces |
| Standard Packaging: | 15*15*8 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | 1.3 Inch Round a-Si TFT LCD Module |
|---|---|
| Module Number | YXR22-13 |
| LCD Type | 1.3 inch |
| Resolution | 240(RGB) * 240 Pixels |
| Technology Type | a-Si TFT |
| Pixel Configuration | R.G.B. Vertical Stripe |
| Display Mode | Transmissive / Normally Black |
| Viewing Direction | ALL VIEW |
| Driver IC | GC9A01 |
| Interface | 4SPI Interface (ZIF-0.5 PITCH 16PIN connector) |
| Number of Color | 262K |
| LCD Driver Voltage | 11V ±0.3V |
| Backlight Type | White LED |
| Operating Temperature | -20℃ ~ +70℃ |
| Storage Temperature | -30℃ ~ +80℃ |
| Outline Dimension | 35.60 * 38.10 * 1.64 mm (W * H * T) |
| Active Area (AA) | 32.4 * 32.4 mm |
| With / Without Touch screen | Without (optional touch version available) |
| Match Connector Type | ZIF-0.5 PITCH 16PIN |
| Weight (g) | TBD |
| Compliance | RoHS HSF |
| Unspecified Tolerances | ±0.20mm |
| All Radii (Without Dimension) | R0.3mm |
| All Draft Angles | 1.5° |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews