| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $42.31-51.21/pieces |
| Standard Packaging: | 40*35*18 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | 10.1 Inch a-Si TFT-LCD Module |
| Module Brand | BOE |
| Model Number | GV101WXM-N80 |
| Panel Size | 10.1 Inch |
| LCD Type | a-Si TFT-LCD |
| Resolution | 1280(RGB) × 800 Pixels |
| Pixel Layout | RGB vertical bars |
| Display Mode | ADS, Constant black display, Transmissive |
| Viewing Angle | All (85/85/85/85 Typ.) |
| Interface | 40 pins LVDS (1ch, 8-bit), eDP 1.2, HBR1 (2.7G/lane), Terminal |
| Brightness | 500 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1300:1 (Typ.) |
| Response Time | 30 ms (Typ.) (Tr+Td) |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Color Depth | 16.7M, 45% NTSC |
| Backlight | WLED, 30K Hour lifespan, Edge side 1-LED Lighting Bar Type |
| Surface Treatment | Hard coating (3H) |
| Voltage Supply | 3.3V (Typ.) |
| Operating Temperature | Please consult for industrial grade options |
| Storage Temperature | Please consult for industrial grade options |
| Outline Dimension | 228.2(W) × 148.85(H) × 4.9(D) mm |
| Active Area (AA) | 216.96(W) × 135.6(H) mm |
| Weight | 150g (Max.) |
| Compliance | RoHS Compliant |
| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $42.31-51.21/pieces |
| Standard Packaging: | 40*35*18 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | 10.1 Inch a-Si TFT-LCD Module |
| Module Brand | BOE |
| Model Number | GV101WXM-N80 |
| Panel Size | 10.1 Inch |
| LCD Type | a-Si TFT-LCD |
| Resolution | 1280(RGB) × 800 Pixels |
| Pixel Layout | RGB vertical bars |
| Display Mode | ADS, Constant black display, Transmissive |
| Viewing Angle | All (85/85/85/85 Typ.) |
| Interface | 40 pins LVDS (1ch, 8-bit), eDP 1.2, HBR1 (2.7G/lane), Terminal |
| Brightness | 500 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1300:1 (Typ.) |
| Response Time | 30 ms (Typ.) (Tr+Td) |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Color Depth | 16.7M, 45% NTSC |
| Backlight | WLED, 30K Hour lifespan, Edge side 1-LED Lighting Bar Type |
| Surface Treatment | Hard coating (3H) |
| Voltage Supply | 3.3V (Typ.) |
| Operating Temperature | Please consult for industrial grade options |
| Storage Temperature | Please consult for industrial grade options |
| Outline Dimension | 228.2(W) × 148.85(H) × 4.9(D) mm |
| Active Area (AA) | 216.96(W) × 135.6(H) mm |
| Weight | 150g (Max.) |
| Compliance | RoHS Compliant |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews