| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $70.55-77.59/pieces |
| Standard Packaging: | 60*38*18 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | 21.5 Inch a-Si TFT-LCD, LCM |
|---|---|
| Module Brand | BOE Original Factory |
| Model Number | HR215WU1-120 |
| Resolution | 1920(RGB) × 1080 Pixels, FHD, 92PPI |
| Display Mode | ADS, Normally Black, Transmissive |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10) |
| Interface | LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pins Connector |
| Brightness | 250 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Color Depth | 16.7M, 72% NTSC |
| Backlight | WLED [17S4P], 30K hours lifespan, W/O Driver |
| Operating Temperature | 0 ~ 50 °C |
| Storage Temperature | -20 ~ 60 °C |
| Outline Dimension | 495.6(H) × 292.2(V) × 11.3(D) mm |
| Display Area (AA) | 476.64(H) × 268.11(V) mm |
| Compliance | RoHS Compliant |
| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $70.55-77.59/pieces |
| Standard Packaging: | 60*38*18 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | 21.5 Inch a-Si TFT-LCD, LCM |
|---|---|
| Module Brand | BOE Original Factory |
| Model Number | HR215WU1-120 |
| Resolution | 1920(RGB) × 1080 Pixels, FHD, 92PPI |
| Display Mode | ADS, Normally Black, Transmissive |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10) |
| Interface | LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pins Connector |
| Brightness | 250 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Color Depth | 16.7M, 72% NTSC |
| Backlight | WLED [17S4P], 30K hours lifespan, W/O Driver |
| Operating Temperature | 0 ~ 50 °C |
| Storage Temperature | -20 ~ 60 °C |
| Outline Dimension | 495.6(H) × 292.2(V) × 11.3(D) mm |
| Display Area (AA) | 476.64(H) × 268.11(V) mm |
| Compliance | RoHS Compliant |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews