| MOQ: | 5個 |
| 価格: | $2.69-3.59/pieces |
| standard packaging: | 18*16*5 |
| Delivery period: | 14~60日 |
| 支払方法: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000個 |
| Display Type | Monochrome COB Character LCD Module (STN/Blue, Negative, Transmissive) |
|---|---|
| Part Number | YMC2004SB-X01 |
| Display Format | 20(characters) × 4(line) |
| Display Effect | Monochrome (Black & White) STN Blue Negative |
| Driver IC | ST7066U + ST7065 |
| Connection Type | COB (Chip On Board) |
| Interface Type | 16-pin Parallel Interface |
| Logic Supply Voltage (VDD) | 5.0V DC (Typ.) |
| LCD Driving Voltage (V0) | 4.7V DC (Typ.) |
| Driving Method | 1/16 Duty, 1/5 Bias |
| Operating Temperature | -20℃ ~ +70℃ |
| Storage Temperature | -30℃ ~ +80℃ |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Backlight Type & Parameter | White Side Backlight, 3.0V±0.2V, 30mA |
| Module Dimension (PCB) | 98.00mm(W) × 60.00mm(H) × 1.60mm(T) |
| Module Height (Total) | 13.10mm |
| Bezel Size | 96.80mm(W) × 55.00mm(H) |
| Viewing Area (V/A) | 77.00mm(W) × 25.20mm(H) |
| Effective Display Area (A/A) | 70.41mm(W) × 20.81mm(H) |
| Mounting Hole Distance | 93.00mm(W) × 39.30mm(H) |
| Pin Pitch | 2.54mm (16 pins total) |
| Tolerance | ±0.2mm (Ulteriorly) |
| Compliance | RoHS |
| MOQ: | 5個 |
| 価格: | $2.69-3.59/pieces |
| standard packaging: | 18*16*5 |
| Delivery period: | 14~60日 |
| 支払方法: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000個 |
| Display Type | Monochrome COB Character LCD Module (STN/Blue, Negative, Transmissive) |
|---|---|
| Part Number | YMC2004SB-X01 |
| Display Format | 20(characters) × 4(line) |
| Display Effect | Monochrome (Black & White) STN Blue Negative |
| Driver IC | ST7066U + ST7065 |
| Connection Type | COB (Chip On Board) |
| Interface Type | 16-pin Parallel Interface |
| Logic Supply Voltage (VDD) | 5.0V DC (Typ.) |
| LCD Driving Voltage (V0) | 4.7V DC (Typ.) |
| Driving Method | 1/16 Duty, 1/5 Bias |
| Operating Temperature | -20℃ ~ +70℃ |
| Storage Temperature | -30℃ ~ +80℃ |
| Viewing Direction | 6 O'clock |
| Backlight Type & Parameter | White Side Backlight, 3.0V±0.2V, 30mA |
| Module Dimension (PCB) | 98.00mm(W) × 60.00mm(H) × 1.60mm(T) |
| Module Height (Total) | 13.10mm |
| Bezel Size | 96.80mm(W) × 55.00mm(H) |
| Viewing Area (V/A) | 77.00mm(W) × 25.20mm(H) |
| Effective Display Area (A/A) | 70.41mm(W) × 20.81mm(H) |
| Mounting Hole Distance | 93.00mm(W) × 39.30mm(H) |
| Pin Pitch | 2.54mm (16 pins total) |
| Tolerance | ±0.2mm (Ulteriorly) |
| Compliance | RoHS |
総合評価
ランキングスナップショット
すべての評価の分布は以下の通りですすべてのレビュー