| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $45.99-55.39/pieces |
| Standard Packaging: | 40*35*18 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | 15.6 Inch a-Si TFT-LCD, LCM (Normally Black) |
|---|---|
| Module Brand | BOE |
| Model Number | NV156FHM-N22 |
| Panel Size | 15.6 Inch |
| Application | Laptop / Notebook (For Business) |
| Resolution | 1920(RGB) × 1080 Pixels, FHD 141PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (W:H) |
| Color Depth | 262K (6-bit), 45% NTSC Wide Color Gamut |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Brightness | 300cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Response Time | 30ms |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.), CR≥10 |
| Backlight Type | LED White (Dual LED, IF=40mA, VF=3.2V) |
| Video Connector | eDP (2 Lanes), eDP1.2, HBR1 (2.7G/lane), 30 pins Connector |
| Outline Size | 350.66(W) × 216.15(H) × 3.2(D) mm (Max.) |
| Active Area | 344.16(H) × 193.59(V) mm |
| Weight | 370g (Max.) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Storage Temperature | -30°C ~ 80°C |
| Touch Screen | Without |
| Compliance | RoHS Compliant, Lead-free |
| Warranty | 1-Year, Return and Replacement Service |
| MOQ: | 5 pieces |
| Price: | $45.99-55.39/pieces |
| Standard Packaging: | 40*35*18 |
| Delivery Period: | 14-60 days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 10000 pieces |
| Display Type | 15.6 Inch a-Si TFT-LCD, LCM (Normally Black) |
|---|---|
| Module Brand | BOE |
| Model Number | NV156FHM-N22 |
| Panel Size | 15.6 Inch |
| Application | Laptop / Notebook (For Business) |
| Resolution | 1920(RGB) × 1080 Pixels, FHD 141PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (W:H) |
| Color Depth | 262K (6-bit), 45% NTSC Wide Color Gamut |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Brightness | 300cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Response Time | 30ms |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.), CR≥10 |
| Backlight Type | LED White (Dual LED, IF=40mA, VF=3.2V) |
| Video Connector | eDP (2 Lanes), eDP1.2, HBR1 (2.7G/lane), 30 pins Connector |
| Outline Size | 350.66(W) × 216.15(H) × 3.2(D) mm (Max.) |
| Active Area | 344.16(H) × 193.59(V) mm |
| Weight | 370g (Max.) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Storage Temperature | -30°C ~ 80°C |
| Touch Screen | Without |
| Compliance | RoHS Compliant, Lead-free |
| Warranty | 1-Year, Return and Replacement Service |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews