| MOQ: | 500 |
| Price: | $4.8-5.4/pieces(MSP2807);$4.2-4.8/pieces(MSP2806) |
| Standard Packaging: | 16*15*6(cm)/43g |
| Delivery Period: | 30-45days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 50K/Month |
| Size | 2.8 inch |
| SKU | MSP2806 (No Touch); MSP2807 (With Touch) |
| Resolution | 240×320 dots |
| Module Interface | 4-wire SPI interface |
| Display Color | RGB 65K color |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Dimensions | 50.0×86.0 mm |
| VCC Power Voltage | 3.3V / 5V |
| Luminance | 230 Cd/m² (no touch); 190 Cd/m² (with touch) |
| Driver IC | ILI9341 |
| Power Consumption | 0.31W |
| Logic IO Port Voltage | 3.3V (TTL) |
| Weight | No touch: 34g / With touch: 43g |
| MOQ: | 500 |
| Price: | $4.8-5.4/pieces(MSP2807);$4.2-4.8/pieces(MSP2806) |
| Standard Packaging: | 16*15*6(cm)/43g |
| Delivery Period: | 30-45days |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 50K/Month |
| Size | 2.8 inch |
| SKU | MSP2806 (No Touch); MSP2807 (With Touch) |
| Resolution | 240×320 dots |
| Module Interface | 4-wire SPI interface |
| Display Color | RGB 65K color |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Dimensions | 50.0×86.0 mm |
| VCC Power Voltage | 3.3V / 5V |
| Luminance | 230 Cd/m² (no touch); 190 Cd/m² (with touch) |
| Driver IC | ILI9341 |
| Power Consumption | 0.31W |
| Logic IO Port Voltage | 3.3V (TTL) |
| Weight | No touch: 34g / With touch: 43g |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews